LİDER FORMALARI

Prim kapılarında ve etap sonunda alınan puanlar ile lider mayoları sahiplerini buluyor. Her etap sonunda değişen klasmanlara göre lider konumunda olan sporcular bir sonraki etaba lider formaları ile başlıyor. Lider formaları için sporcuların zorlu mücadelesi tur sonuna kadar devam ediyor...

TURKUAZ FORMA

Bireysel Genel Klasman Lideri

Akdeniz ve Ege kıyılarına renklerini veren, Fransızca Türk kelimesinin söylenişinden türetilen Türk mavisi Turkuaz, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun kurumsal rengi olarak lider mayosuna rengini veriyor.

YEŞİL FORMA

En İyi Sprinter

Yeşil Mayo ile en güçlü sprinter belirleniyor. En çok sprint primi puanı toplayan sporcu Yeşil Mayoyu sırtında taşımaya hak kazanıyor.

KIRMIZI FORMA

En İyi Tırmanışçı

Dağların Kralı sporcuların tırmanıştaki performansı ile belirleniyor. En iyi tırmanışçı Kırmızı Mayoyu sırtında taşıyor.

BEYAZ FORMA

Türkiye Güzellikleri Primleri Lideri

Beyaz Mayo ile Türkiye Güzelliklerine atıf yapılıyor ve ülkemizin doğal ve tarihi zenginlikleri ekranlara taşınıyor. Beyaz Mayo Türkiye Güzellikleri Sprint Primi Kapılarından en önde geçerek en çok puanı toplayan sporcunun üzerinde kürsüye taşınıyor.