56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NUN ÖDÜLLERİ

SPOR TOTO BİRİNCİ AYAK KONYA -KONYA ETABININ ÖDÜLLERİ CUMHURBAŞKANLIĞI İDARİ İŞLER BAŞKANI METİN KIRATLI, ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM VE GENÇLİK SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU TARAFINDAN VERİLDİ. ETABI KAZANAN VE "KÜÇÜK GORİL"LAKABI İLE ANILAN ANDRE DE KLEİJN,  "UZUN BİR FİNİŞ OLDU. KAZANDIĞIMI SONRADAN ÖĞRENDİM."

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun sona eren 72.4 kilometrelik Spor Toto Konya -Konya etabının birinci ayağının ödül töreni finiş alanı olan Kültür Park'ta gerçekleşti.

ÖDÜLLER KIRATLI, KURUM VE KASAPOĞLU'NDAN

Ödül törenine katılan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Çevre Bakanı Murat Kurum ve Gençlik Spor Bakanı Dr. Muharrem Mehmet Muharrem Kasapoğlu, etabın ilk üç derecesine giren sporculara ödüllerini verdi.

ETABIN BİRİNCİSİ DE KLEIJN, "EN MUTLU GÜNÜM"

Spor Toto'nun sponsorluğunda koşulan 72.4 kilometrelik Konya - Konya etabını birinci bitiren Arvid De Kleijn çok mutlu bir gün yaşadığını ifade etti. Bisiklet severlerin yakından tanıdığı ve "GORİL" lakabını taktığı Andre Griepel'den sonra Kleijn'nin de "KÜÇÜK GORİL" lakabı ile anıldığının sorulması üzerine, "şimdilik hoşuma gidiyor" diyerek şunları söyledi:

"İyi bir planlama yapmıştık. Takım arkadaşlarım da mükemmel bir iş çıkardılar. İlk etabı kazandık, devamının da geleceğini düşünüyorum. Son metrelerde pozisyonumun çok iyi olduğunu fark ettim. O anda kendimi de çok güçlü hissetim. Halvorsen ile iyi kapıştık. Finişi nasıl geçtiğimi bilemiyorum. Birinci geldiğimi daha sonra öğrendim. Ne mutlu bana ve takım arkadaşlarıma. Finişin son 400 metresi gerçekten son uzun geldi. Ben de kaza geçirebilirdim. İyi kaçtım oralardan. Takım arkadaşlarımı ne kadar kutlasam azdır."

FOTOĞRAF BİLGİSİ : TUR boyunca çekilecek fotoğraflar bu linkten ulaşabilirsiniz

https://www.dropbox.com/sh/qjr7luqwywlkzgl/AADxb7nZ2mxueSmnlLwW-_F9a?dl=0