58. KEZ YAŞANACAK TUR HEYECANI YÜKSELİYOR...

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu heyecanı 58. kez yaşanacak.

Akdeniz ve Ege’nin eşsiz atmosferi arasından yol alacak bisikletçiler, 8 etap sonunda 15 Ekim’de İstanbul’da bitişe ulaşacaklar.TUR2023 için geri sayım sürerken İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde çok sayıda davetlinin katıldığı lansmanda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili son bilgiler aktarıldı.Türkiye’nin en uzun soluklu ve prestijli yarışında, alışık olunduğu üzere yine yıldız isimlerin mücadelesini izleyeceğiz.

Ünlü Alman sprinter Andre Greipel ile birlikte Türkiye Turu’nun en çok etap kazanan ismi Britanyalı Mark Cavendish, rekoru tek başına eline geçirmek için yarışırken en büyük rakiplerinden biri bu yıl Fransa Bisiklet Turu’nu puan klasmanı şampiyonu olarak tamamlayan ve TUR’da da 2 kez Yeşil formayı kazanan Belçikalı yıldız Jasper Philipsen olacak.Zorlu etapların geçileceği tur, çoğunlukla sprinterlerin mücadelesine sahne olacak. Bu yılın en kısa etabı, 104 kilometrelik Fethiye - Babadağ etabı, genel klasman favorilerinin öne çıkacağı etap olacak. Bisikletçiler, üçüncü etapta, 1.937 metre yükseklikte bitişe ulaşacaklar.

8 Ekim’de Alanya-Antalya etabıyla başlayacak zorlu ve keyifli mücadele, 15 Ekim’de İstanbul-İstanbul etabıyla tamamlanacak.Dev organizasyon, TRT Spor ve Eurosport’tan yapılacak her gün en az 2 saatlik canlı yayınlarla 190 ülkede 13 dilde milyonlarca insana ulaşacak. 

Genç yetenekler ve deneyimli bisikletçilerin üst düzey rekabetinin nefesleri keseceği 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 2023 parkuru şu şekilde:

1. Etap: 8 Ekim Alanya - Antalya
2. Etap: 9 Ekim Kemer - Kalkan
3. Etap: 10 Ekim Fethiye - Babadağ
4. Etap: 11 Ekim Fethiye - Marmaris
5. Etap: 12 Ekim Marmaris - Yalıkavak
6. Etap: 13 Ekim Bodrum - Selçuk
7. Etap: 14 Ekim Selçuk - Manisa- İzmir
8. Etap: 15 Ekim İstanbul - İstanbul