FETHİYE - MARMARİS ETABININ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU

FETHİYE - MARMARİS ETABININ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÖDÜL TÖRENİNDE “KADINA ŞİDDETE HAYIR” TİŞÖRTÜ 

JASPER PHILIPSEN: YİNE KAYBEDECEĞİMİ DÜŞÜNÜRKEN ZAFER GELDİ

ANDRE GREIPEL: HAYATTA İKİNCİ OLMAKTAN KÖTÜ ŞEYLER VAR

YEŞİL RENKLİ SPRINT MAYOSU MARK CAVENDISH’İN OLDU

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Salcano sponsorluğunda koşulan 129.1 kilometrelik etabında dereceye giren sporcuların ödül töreni finiş alanında yapıldı. Genel Ferdi Klasmanda birinciliği koruyan Spor Toto sponsorluğundaki Turkuaz mayoyu Delco takımından José Manuel Díaz Gallego giymeye devam edecek.

Turkish Airlines sponsorluğundaki Kırmızı mayoyu da Salcano Sakarya takımından Vitaliy Buts garantilemişti.

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı’nın sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri adı altındaki Beyaz mayo da Abloc takımından Ivar Slik tarafından giyiliyor.

Salcano sponsorluğundaki Yeşil renkli sprint mayosu da Deceuninck Quick-Step takımından Mark Cavendish’in oldu.

ÖDÜL TÖRENİNDE “KADINA ŞİDDET” VURGUSU

Salcano sponsorluğunda koşulan 129.1 kilometrelik Fethiye - Marmaris etabında dereceye giren sporcuların ödüllerini Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay verdi.

Ödül töreninde sporcuların madalyalarını taşıyan hosteslerin giydiği, “Kadına Şiddete Hayır” tişörtleri ilgiyle karşılandı.

PHILIPSEN, “GREİPEL SAYESİNDE KAZANDIM”

Turnuvada 3 ikinciliğin ardından zafere ulaşan Philipsen, “Hepsinde doğru yerde olmuştum. Eğer küçük hatalar yapmamış olsaydım daha çok etap kazanabilirdim” dedi.

Sonunda Türkiye’de bir zafer kazanmaktan duyduğu mutluluğu anlatan Jasper Philipsen, “Biraz taktiğimizi değiştirmemiz gerekti. Üç arkadaşımızı kaybettiğimiz için takımımız benim için tam bir tren oluşturamadı. Biraz diğer takımlardan faydalanmak zorunda kaldım. Son 5 kilometrede hız kazanmak için daha fazla basmak zorunda kaldım. Sprinti kazanamayacağımı gerçekten düşünmeye başlamıştım ki doğru çizgiye girip hamle yapmayı başarabildim.

Greipel’in de hamle yapması benim için iyi oldu, eğer onu yapmasaydı kazanamazdım” dedi.

ANDRE GREIPEL KEYFİNİ BOZMADI

“Çok hayal kırıklığı içinde olduğumu söyleyemem, çünkü hayatta bisiklet yarışında ikinci olmaktan kötü şeyler var” diye konuşmasına başlayan Andre Greipel, takımının kendisine güvendiğini söyledi ve şöyle konuştu;

“Fakat maalesef ben bugün bir galibiyet alarak onları mutlu edemedim. Şu ana kadar yaptığımız işleri ve çok iyi bir takım çalışmasını göz önünde tutarsak bir zafer almayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz.”

KRİSTOFFER HALVORSEN: GEÇ KALDIM

Etabı üçüncü olarak tamamlayan Halvorsen ise, “Yine yapabileceğimi düşündüm fakat biraz geç kaldım. Bütün yarış boyunca çok iyi konsantre oldum. Takım da çok iyi işler çıkardı, ama alamadığım ve onları hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm” diyerek etabı özetledi.

MANUEL DIAZ , “ÇOK ZOR BİR GÜN”

Genel Klasman Lideri Jose Manuel Diaz da, zor bir günü geride bıraktıklarını ifade ederken, “Çok sayıda yapılan kaçışları kontrol altında tutmak için zorlandık. Son tırmanışta çok ataklar vardı. Genel klasman için tehdit olabilecek sporcuları kontrol altında tuttuk. Zor bir finiş oldu. Kalan son iki gün için aynı planı uygulamaya devam edeceğiz” dedi.