MARMARİS-TURGUTREİS ETABININ ÖDÜL TÖRENİ VE MAYO DAĞILIMI

JASPER PHILIPSEN, "ÇOK ZOR BİR ETAPTI"

56.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Marmaris-Turgutreis etabında dereceye giren sporcuların ödül töreni finiş alanında yapıldı. Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

PHILIPSEN, " TERS RÜZGAR HEPİMİZİ ETKİLEDİ"

56.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Marmaris-Turgutreis etabını birinci bitiren Alpecin takımının başarılı sprinteri Jasper Philipsen, "Çok zor bir etabı geride bıraktık. Hepimizi ters rüzgar çok etkiledi" dedi. Philipsen sözlerine şöyle devam etti: "Zor bir gündü. Çok sıkı bir tırmanışla yarış başladı. Bazı bisikletçiler yarışı daha da zorlaştırmak istediler. O anlarda pelatonda parçalanmalar oldu daha sonra tekrar birleşildi. Bu arada da çok fazla ters rüzgara maruz kaldık. Dolayısı ile bugün hiçbir zaman yarış kolay geçmedi. Şimdi son final sprintindeki hızımı düşünüyorum,  kesinlikle hızlı olduğuma eminim. Bu hızıma daha önce başlamalıydım eğer öyle yapsaydım biliyorum ki diğerleri peşimden gelemeyecekti. Bacaklarımı çok kuvvetli hissettim. Ara sprint kapısında Jay Vine için bonus puanlarını toplamayı kararlaştırdık. Yarın genel klasman için mücadele edeceğiz, güzel bir bitiş olacak. Genel klasmanda bu yarışı kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kendi adıma düşünecek olursam üst üste 2 etap galibiyeti benim için zaten çok güzel oldu. Ancak yarının ne getireceğini hep birlikte göreceğiz."

MAYOLARIN DAĞILIMI

Spor Toto sponsorluğundaki Turkuaz Mayoyu Genel Ferdi Klasman birincisi Delko takımından Jose Manuel Diaz Gallego giymeye devam edecek. Turkish Airlines sponsorluğundaki Kırmızı Mayoyu Salcano Sakarya takımından Vitaliy Buts çok önceden garantilemişti. Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı'nın sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri adı altındaki Beyaz mayoyu da Abloc takımından Ivar Slik giymeye devam ediyor. Salcano sponsorluğundaki Yeşil renkli sprint mayosunu Mark Cavendish'ten alan Alpecin takımından Jasper Philipsen giydi.