BEYŞEHİR-ALANYA ETABI ÖDÜL TÖRENİ VE MAYOLARIN DAĞILIMI

MARK CAVENDISH ÖZLEDİĞİ GALİBİYETE KAVUŞTU

ETAP BİRİNCİSİ MARK CAVENDISH, "KAZANMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

56.Cumhurbaşkanlığı Türkiye-Bisiklet Turu'nun Home Turkey sponsorluğunda gerçekleşen 212.6 kilometrelik Beyşehir-Alanya etabının birincisi İngiliz sprinter Mark Cavendish, "Kazanmaya devam edeceğiz" dedi ve şunları söyledi:

"ARKADAŞLARIM OLAĞANÜSTÜ ÇALIŞTI"

“Takım beni öne doğru çıkarmaya çalıştı. Sağdan gelen bir rüzgar vardı, çok şiddetliydi. Ancak arkadaşlarım olağanüstü biri iş çıkardı. Geçtiğimiz yıllara göre daha yarışa özgüvenli başladım. Mümkün olduğunca fazla etap kazanmak için buraya geldik” şeklinde konuştu.

İKİ MAYONUN DA SAHİBİ OLDU

Mark Cavendish Türkiye'deki 9'uncu zaferine imza atarken 3 etap sonunda hem Genel Ferdi Klasman birincisi olduğu için Spor-Toto sponsorluğundaki Turkuaz mayonun, hem de Salcano'nun sponsorluğundaki yeşil sprint mayosunun sahibi oldu.

Kırmızı mayoyu yarınki etapta Salcano Sakarya takımından Vitaliy Buts taşıyacak. Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı'nın sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri Mayosunu ise Astana takımından Artyom Zakharov giyecek

ÖDÜLLERİ VALİ YAZICI VE KÜÇÜKBAKIRCI VERDİ

56.Cumhubaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Home Turkey sponsorluğunda gerçekleşen ödül töreni Alanya Cumhuriyet Meydanı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında yapıldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'inde iştirak ettiği ödül töreninde etapta dereceye giren sporcuların ödüllerini Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Bisiklet Federasyonu Erol Küçükbakırcı taktim etti.